piątek, 29 kwietnia 2016

"Trudno być sobą w cudzej skórze."


"Bądź sobą" 

Proste 2 słowa, które każdy z nas w swoim życiu nie raz już je usłyszał.

Człowiek nie zależnie jakiej płci, wieku, narodowości chciał być kimś innym. Nawet przez sekundę, ale jednak. Być kimś lepszym, sławnym. Nawet być inną osobą, która już istnieje. Coś się dzieje w naszym życiu, coś co doprowadza nas do takiego myślenia, wyobrażenia siebie samego jako kogoś innego. Niektórzy dążą do tego, przez co tracą część siebie, a nawet najbliższych. 

Nie ważne jakiej jesteś orientacji, wieku, narodowości, czy "koloru skóry". Każdy z nas jest inny. W ciągu swojego życia kreujemy siebie. Powinniśmy być prawdziwi, a nie udawać drugą osobę. Udawanie to kłamstwo. Oszukujemy inny, jak i samych siebie. Może ktoś nas takich polubi, ale polubi waszą fałszywą twarz, a nie tą prawdziwą. Przez to można stracić więcej niż mogłoby się wydawać. 

Piękne jest to jak różni są ludzie. Każda osoba reprezentuje siebie. Inaczej patrzy na świat, inaczej odbiera uczucia. 

"Bądź..." - proste słowo, używane w różnych sytuacjach. Bądź szczęśliwy, bądź przy mnie.... Po prostu bądź. Jedno słowo, a potrafi człowieka wprowadzić w zamyślenie. Gdyby ktoś Ci zadał pytanie: " Jak rozumiesz słowo "bądź"?" Co byś odpowiedział? To nie takie łatwe prawda? Zwykłe słowo, 4 litery, 1 samogłoska, 3 spółgłoski, a jednak tak dużo znaczy.

"...sobą" - czyli kimś kim jesteśmy od urodzenia, bez udawania, bez cudzej maski. To co piękne jest naturalne. Nasz charakter, nasz wygląd, nasze serce. Własny rozum. To jak odbieramy różne poglądy, wydarzenia, czy uczucia. To wszystko, to my. Każda inna dusza. 

Mówi się: "Każdy inny, ale jednak taki sam". 
Inne mamy "wnętrze", zachowanie. Jednak nie różnimy się od siebie tym, że jesteśmy ludźmi. Istotami żyjącymi i rozumnymi. 

Nie patrz ślepo na innych, nie bądź zazdrosny. Stwórz siebie samego jak najlepiej. Nie słuchaj słów krytyki. Pamiętaj, że kto Ciebie krytykuje ten jest zazdrosny.
Co Cie obchodzą inni? Żyjesz dla siebie nie dla innych. Musisz być zadowolony sam ze swojej osoby, wtedy życie jest lepsze, niż robić wszystko na siłę, na pokaz dla innych. Czy, aż tak bardzo potrzebujesz czyjejś uwagi, by się dowartościować? 

A teraz wstań. Podejdź do lustra. Co widzisz? Siebie, czy kogoś innego? Wydaje mi się, że siebie. Więc nie udawaj kogoś kim nie jesteś. Zaakceptuj tą osobę w lustrze, a wtedy zaakceptują Cię inni. Uśmiechnij się. Popatrz sobie głęboko w oczy. To nie jest trudne. 


Jeśli ktoś nie doceni Cię takim jakim jesteś, to nie jest Ciebie wart!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz